Reklama

Galaxy Gear 2 zadebiutuje razem z Galaxy S5?

Zaprezentowany w połowie tego roku Galaxy Gear nie przekonał do siebie ani ekspertów, ani zwykłych użytkowników. Nie dziwi więc, że wkrótce Samsung może zaprezentować nową wersję swojego inteligentnego zegarka.

Mimo że Galaxy Gear jest najlepiej wyposażonym inteligentnym zegarkiem i oferuje całą gamę unikalnych funkcji, nie zdobył uznania w oczach użytkowników. Sporo osób określa go nawet mianem wersji beta, którą za duże pieniądze mogą testować użytkownicy. Samsung wkrótce ma jednak zaprezentować nową wersję urządzenia.

Reklama

Według The Korean Herald, Galaxy Gear 2 może zostać zaprezentowany na początku 2014 roku. Dużo mówi się o targach Mobile World Congress 2014 w Barcelonie, ale osobiście stawiałbym jednak na osobną konferencje Samsung Unpacked. Jej główną gwiazdą będzie zapewne Galaxy S5, a Gear 2 może okazać się do niego świetnym dodatkiem (premiera pierwszego Geara była połączona z prezentacją Note'a 3).

Na razie niestety nie ma żadnych informacji o specyfikacji urządzenia. Dużo mówi się jednak o wykorzystaniu wygiętego ekranu, który pozwoliłby na zwiększenie obszaru roboczego zegarka. Samsung opatentował już podobne rozwiązania (grafika poniżej), więc jest to prawdopodobne. Pozostaje mieć tylko nadzieję, że tym razem producent nie zapomni o baterii, która zapewni więcej niż 24 godz. pracy.

Koreańskie źródła sugerują dodatkowo, że Galaxy Gear 2 nie będzie jednym nowym gadżetem na rękę Samsunga. Firma wraz z zegarkiem ma pokazać również Galaxy Band, czyli specjalną opaskę na nadgarstek dla aktywnych, która będzie podobna do FitBit Force czy Nike FuelBand. Podobny gadżet Samsung zapowiadał już na prezentacji Galaxy S4, więc może tym razem producentowi uda się go wprowadzić na rynek.

Patrząc na pojawiające się plotki można spodziewać się, że Samsung na początku 2014 roku zaleje rynek całą masą nowości. Kluczową będzie oczywiście Galaxy S5, ale firma ma pokazać również tańszą wersję Galaxy Note'a 3, 12 calowego Note'a, tablety z ekranami ANOLED, nową Galaxy Camerę, wspomniane gadżety na rękę czy bardziej przystępne cenowo smarfony. Nowości koreańskiego giganta z pewnością będą wyróżniać się sprzętowo (Galaxy S5 z ekranem Quad HD i nowym procesorem), więc pozostaje mieć nadzieję, że firma nie zapomni o wykonaniu i oprogramowaniu.

Mateusz Żołyniak

komórkomania.pl

Komórkomania.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: samsung | Samsung Galaxy Gear

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje