Reklama

Czy tak będzie wyglądał inteligentny zegarek Microsoftu?

Microsoft nie ma zamiaru przespać kolejnej rewolucji na rynku mobilnym. Gigant z Redmond już szykuje własny inteligentny zegarek. Jak może się prezentować to urządzenie?

Microsoft przespał już rewolucję na rynku mobilnym, którą zapoczątkowało pojawienia się pierwszego iPhone'a. Firma podejmowała również wiele nietrafionych decyzji (telefony Kin) i zbyt wolno rozwijała Windows Phone'a. To wszystko sprawiło, że gigant zamiast konkurować z Google'em i Apple'em jak równy z równym, musi walczyć nawet o okruchy ze smartfonowego tortu. 

Reklama

Firma nie ma zamiaru przespać kolejnych dużych zmian. Co więcej, MS chce prężnie uczestniczyć w formowaniu się i rozwoju segmentu inteligentnych urządzeń noszonych. Na razie gigantowi brakuje jeszcze produktów tej kategorii, ale wkrótce powinno się to zmienić. Pojawia się bowiem coraz więcej doniesień o nadchodzącym inteligentnym zegarku firmy.
 
Już w zeszłym roku można było usłyszeć o pierwszych prototypach zegarka SPOT. Teraz wycieka patent, który parę miesięcy temu trafił do amerykańskiego Biura Patentów i Znaków Towarowych. Przedstawiono na nim jeden z możliwych wyglądów smartwatcha z Redmond - prosto wyglądający zegarek z pojedynczym przyciskiem funkcyjnym. Sprzęt osadzono w szerokiej opasce, z której będzie można go wyciągać (podobnie jak Sony SmartBand).
 
Gadżet ma smukłą konstrukcję bez żadnych udziwnień. Może sugerować to, że nie będzie to sprzęt dla aktywnych, a urządzenie do wyświetlania powiadomień ze smartfona (połączenia, kalendarz, maile). Urządzenie Microsoftu największy sens miałoby, gdyby zostało zintegrowane z Cortaną. Pozwoliłoby to nie tylko na komunikację z asystentem głosowym, ale również otrzymywanie spersonalizowanych wskazówek. Podobnie mają działać zegarki z Android Wear.
 
Oczywiście na chwilę obecną to tylko gdybanie, gdyż patent może odnosić się do prototypu, który nigdy nie trafi do produkcji. Nie zdziwiłbym się jednak, gdyby MS szykował kilka zegarków, a powyżej można zobaczyć jeden z nich. Gigant może również szykować bardziej rozbudowana propozycję, która będzie wyposażona w czujniki do monitorowania aktywności. Taki sprzęt mógłby być ciekawym rozwiązaniem dla osób aktywnych, jak również graczy korzystających z kontrolera Kinect. Tej drugiej opcji dotyczyły pierwsze prototypy.
 
Na razie to jednak spekulacje. Więcej o zegarku i innych gadżetach noszonych Microsoftu powinniśmy dowiedzieć się w ciągu najbliższych miesięcy. 

Mateusz Żołyniak

komórkomania.pl

Komórkomania.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje