Reklama

3 pomysły na gwiazdkowy prezent dla nastolatka

Święta za pasem, więc czas pomyśleć o gwiazdkowych upominkach. Jeśli kupując prezenty, chcesz uniknąć tłumów w supermarketach i sztucznie zawyżonych cen, zacznij ich szukać już dziś. Polujesz na niebanalny podarunek dla nastoletniego dziecka? Oto kilka inspiracji!

Trudność w wybraniu podarunku dla nastolatka polega na tym, że często nie do końca potrafimy wczuć się w gusta przechodzącej właśnie bunt młodej osoby. Ubrania, gadżety czy płyty ulubionych zespołów muzycznych, wybierane są przez młodzież zazwyczaj według przynależności do danej subkultury. W tej sytuacji łatwo o prezentową gafę. 

Reklama

Często zdarza się, że nastolatek zmienia upodobania z dnia na dzień i nawet najbardziej trafiony prezent, może wtedy wylądować na dnie szafy.  Lepiej unikać grząskiego gruntu i postawić na neutralne podarunki: planszówki, książki, akcesoria związane z uprawianiem sportu czy akcesoria elektroniczne. Wybierz gadżety, takie jak myszki komputerowe dla graczy, przenośne głośniki, słuchawki kompatybilne z jego smartfonem i tabletem albo okulary Gear VR. Cena udanego prezentu nie musi być wysoka, jednak w sytuacji, gdy na upominek składa się kilka osób, możecie postarać się o coś naprawdę ekstra.  

Pomysł pierwszy: okulary Gear VR

Cena gogli do wirtualnej rzeczywistości nie jest mała, jednak dla nastolatka, uwielbiającego nowinki technologiczne i komputerowe, z pewnością będzie to udany prezent. Okulary Gear VR to urządzenie, które w połączeniu z kompatybilnym smartfonem umożliwia dostęp do świata wirtualnej rzeczywistości. Daje to całą masę możliwości: pozwala oglądać filmy, przenikać do świata gier komputerowych lub korzystać z aplikacji pozwalających na spotkania w wirtualnym świecie. 

Na rynku dostępne są okulary kilkunastu firm: Oculus, Media Tech czy Samsung gogle Gear VR. Cena gogli waha się od kilkudziesięciu złotych do kilkuset złotych. 

Pomysł drugi: gra planszowa

To ciekawy pomysł na przełamanie schematu. Jeśli Twój nastolatek jest zagorzałym graczem, kup mu grę… planszową. Postaw na planszówkę, a przy okazji kupisz prezent dla całej rodziny lub jego przyjaciół. Nawet, jeśli nastolatek nie jest wielkim fanem klasycznych gier planszowych, jest spora szansa, że dzięki takiemu podarunkowi nim zostanie. 

Aktualnie wraca moda na planszówki, a oferta dostępnych tytułów jest bardzo bogata. Znajdziesz coś zarówno dla nastolatka interesującego się naukami ścisłymi, jak i dla sportowca czy też melomana. Ceny gier planszowych wahają się od kilkunastu do 100-150 złotych, w zależności od tytułu. Planszówka może być świetną alternatywą na spędzenie wieczoru ze znajomymi i oderwaniem się od świata elektroniki.

Pomysł trzeci: audiobook

Oczywiście, nie każdy nastolatek jest molem książkowym. W przypadku, gdy chcesz w swoim ulubieńcu zaszczepić miłość do czytelnictwa, podejdź do tematu kreatywnie. Jeśli nie lubi książek lub szybko zniechęca go papierowa wersja, możesz podarować mu audiobook z biografią jego ulubionego artysty lub sportowca. 

Jeśli jest graczem, podaruj mu książkę o tematyce zbliżonej do fabuły jego ulubionej gry. Książka w formie audio, wysłuchana do poduszki, może obudzić w nastolatku zainteresowanie słowem pisanym. Nie zaszkodzi spróbować! Ceny audiobooków wahają się od kilku do kilkudziesięciu złotych, jest to zatem prezent na każdą kieszeń. 


materiał zewnętrzny

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Gogle VR

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje