Dzwoni, wciąż dzwoni. Jak zablokować numer prywatny?

Numer prywatny w telefonie nie jest widoczny dla odbiorcy połączenia. Jest to rozwiązanie chroniące prywatność, niestety mocno nadużywane przez firmy marketingowe. Aby uwolnić się od niechcianych połączeń tego typu, trzeba zastosować blokadę. Jak ją przeprowadzić? Jest na to kilka sposobów. Poznaj je.

Niektórzy chcą, aby ich numer telefonu wyświetlał się odbiorcom jako prywatny na stałe, cyklicznie lub tylko podczas najbliższego połączenia. 

To dobre rozwiązanie, aby zachować prywatność. 

Jak zrobić numer prywatny na telefonie?

W nowoczesnych smartfonach, opartych np. na systemie operacyjnym Android lub iOS, proces ten można w szczególnych przypadkach przeprowadzić z poziomu telefonu. Oczywiście nie zawsze - czasami operatorzy blokują tę możliwość aż do czasu nawiązania z nimi bezpośredniego kontaktu. 

Reklama
  • W iPhone wystarczy odszukać funkcję "Pokaż ID wywołującego" i odznaczyć ją.
  • W smartfonach opartych na Androidzie trzeba odszukać zakładkę "Mój numer" i stuknąć w "Ukryj numer".

Jak zrobić numer prywatny u operatora?

Dobrym rozwiązaniem jest opcja CLIR, respektowana przez wszystkich operatorów usług telekomunikacyjnych w Polsce. Usługa jest zupełnie darmowa, a przy tym niezwykle rozbudowana, przez co daje wiele możliwości klientom związanych z blokadą prezentacji numeru swojego telefonu. Szczególnie interesująca jest funkcja jednorazowej blokady - wystarczy na klawiaturze swojego smartfona wstukać #31#NT, gdzie NT to Numer Telefonu odbiorcy. Wówczas nie wyświetli mu się numer dzwoniącego.

Można również skontaktować się z biurem obsługi klienta swojego operatora, jak i skorzystać z jego aplikacji lub strony internetowej.

Jak zablokować numer prywatny?

Zastrzeżone numery telefonu można z łatwością zablokować zarówno z poziomu swojego smartfona, jak i bezpośrednio u operatora. Wszystkie rozwiązania są w pełni bezpieczne i można je stosować w zależności od swoich upodobań bez żadnych ograniczeń.

Jak zablokować numer prywatny u operatora?

Operatorzy usług telekomunikacyjnych w Polsce udostępniają usługę blokady połączeń anonimowych (z numerów zastrzeżonych) za darmo - wystarczy ją jednorazowo uruchomić. U każdego operatora proces ten wygląda jednak zupełnie inaczej. Dlatego warto się skontaktować z biurem obsługi klienta i poinformować eksperta o zamiarze nałożenia blokady. Zazwyczaj usługa jest włączana od razu i bez zbędnej zwłoki jeszcze w czasie trwania rozmowy.

Można także zrobić to samodzielnie. U jednych operatorów może wystarczyć wpisanie kodu do aktywacji usługi na ekranie wybierania numeru ze swojego smartfona. U innych niezbędna może okazać się wizyta na witrynie internetowej, a u pozostałych - bezpośredni kontakt z BOK.

Jak zablokować numer prywatny z poziomu smartfona?

Zastrzeżony numer telefonu można także zablokować z poziomu telefonu.

  • iOS - wystarczy wejść w ustawienia i stuknąć w zakładkę "Telefon", po czym wejść w opcję "Wyciszaj od nieznanych" i ją uruchomić. Smartfon Apple wyciszy wówczas połączenia od nieznajomych (również od numerów zastrzeżonych) i przekieruje rozmówcę do poczty głosowej. 
  • Android - w smartfonach opartych na Androidzie należy stuknąć w ikonkę słuchawki. Następnie wystarczy wejść w opcje zaawansowane i stuknąć w funkcję "Blokady" znajduje się tam potrzebna funkcja - "Blokuj numery nieznane i zastrzeżone".  

Obie te funkcje umożliwiają jedynie wyciszenie wszystkich potencjalnych rozmówców, którzy dzwonią z nieznanego telefonu. Jeśli chcesz uwolnić się wyłącznie od uporczywych telefonów zastrzeżonych i marketerów, skontaktuj się z BOK-iem swojego operatora.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: telefon | Android | iOS | telefony | numer telefonu
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy