Nexus 10 zostanie wyprodukowany przez LG?

Google w tym roku już dwukrotnie prezentował nowe urządzenia z serii Nexus, lecz wciąż nie doczekaliśmy się premiery Nexusa 10. Kolejne przecieki na jego temat nie przestają się jednak pojawiać, a ostatnie są dość zaskakujące.

Nexus 10 to jedno z najbardziej intrygujących urządzeń ostatnich miesięcy, bo niemal wszystkie doniesienia na jego temat całkowicie przeczą wcześniejszym. Co przy tym istotne, różnice nie dotyczą plotek na temat wyglądu, wersji kolorystycznych, ceny, daty premiery ani nawet specyfikacji, lecz... producenta.

Reklama

Ze względu na to, iż za produkcję ubiegłorocznego modelu odpowiadał Samsung, przez dłuższy czas wydawało się, że podobnie będzie w przypadku jego następcy. Zdawały się to zresztą potwierdzać pierwsze przecieki, które w sieci pojawiły się już w lipcu. Kilka tygodni później zaczęło się już jednak mówić o Asusie, a wszystko przez zrzut ekranu pochodzący rzekomo z komputerowego systemu inwentaryzacji brytyjskiej sieci sklepów PCWorld, który wylądował na Twitterze.

Przez kolejne tygodnie przecieków związanych z Nexusa 10 Samsunga pojawiało się w sieci niemal tyle samo, co tych na temat Nexusa 10 Asusa. Ostatecznie może się jednak okazać, że prawda nie leży ani po jednej, ani po drugiej stronie, ani nawet po środku, lecz zupełnie na zewnątrz, gdyż w miniony weekend sprawy obrały nieoczekiwany obrót.

Użytkownik Reddita o nicku n10tipster podający się za pracownika brytyjskiej sieci O2 opublikował wpis, w którym - poza oświadczeniem, iż nienawidzi swojej pracy - zamieścił grafikę pochodzącą ponoć z bazy danych operatora. Uwieczniono na niej urządzenie podpisane jako Nexus 10 z ceną 299 funtów (ok. 1500 zł).

Następnego dnia inny użytkownik tego samego serwisu - sjunv - opublikował kolejne zdjęcie przedstawiające ten sam tablet, ale tym razem podpisany jako LG-V510. Wynikałoby więc z tego, że druga generacja 10-calowego tabletu Google’a zostanie wyprodukowana przez LG.

Warto tutaj przypomnieć, że jakiś czas temu urządzeniu o takiej nazwie kodowej przyznano certyfikat Bluetooth. Wtedy jednak spekulowano, że będzie to znany z ostatnich plotek Nexus 8.

Cała sprawa jest zatem mocno zagmatwana i nie wiadomo już, w które przecieki można wierzyć. Niewykluczone jednak, że wszystko wyjaśni się już 22 listopada, bo właśnie wtedy - według kolejnych przecieków - Nexus 10 zostanie oficjalnie zaprezentowany.

Miron Nurski

komórkomania.pl


Dowiedz się więcej na temat: Google Nexus 10 | Nexus 10 | tablet Google | tablet z Androidem

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje