Asus MeMO Pad Smart z nietypowym akcesorium już w Polsce - warto?

Firma Asus wprowadza na polski rynek 10-calowy tablet MeMO Pad Smart. Czy to urządzenie jest warte uwagi?

Na przodzie nowego tabletu Asusa znajduje się 10,1-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli. Jego sercem jest czterordzeniowy układ Nvidia Tegra 3 o taktowaniu 1,2 GHz, który wspierany jest przez 1 GB pamięci RAM. Urządzenie ma ponadto 16 GB wbudowanej pamięci, slot na karty microSD, aparat 5 Mpix, kamerkę do wideorozmów o rozdzielczości 1,2 Mpix oraz baterię o pojemności 5070 mAh. Całość pracuje pod kontrolą systemu Android w wersji 4.1 Jelly Bean.

Reklama

Powyższa specyfikacja nie odbiega od tej z Transformer Pad TF300. Jednocześnie zabrakło elementu, który jest chyba największym atutem Pada 300 - doczepianej klawiatury QWERTY. Okazuje się jednak, że do czasu premiery urządzenia producentowi udało się uzupełnić ten brak - przynajmniej częściowo.

Asus zdecydował się na wprowadzenie na rynek akcesorium o nazwie Folio Key. Jest to składany pokrowiec, który pełni jednocześnie funkcję pełnej klawiatury pod Bluetooth.

Ale to jednak nie to samo, co w przypadku produktów z linii Transformer. Klawiatury, w które wyposażone są modele z tej serii mają wbudowane akumulatory, które jednocześnie cały czas doładowują tablet. Oznacza to, że po kilku godzinach pracy jego bateria wciąż jest naładowania w 100 proc. Co prawda Folio Key również ma wbudowany akumulator, który - według zapewnień producenta - wystarcza na miesiąc pracy, jednak zapewnia on wyłącznie obsługę technologii Bluetooth, więc oba elementy pracują niezależnie od siebie.

Takie rozwiązanie wymaga również korzystania ze specjalnej podstawki, co utrudnia trzymanie urządzenia na kolanach oraz uniemożliwia ustawienie go pod dowolnym kątem. Klawiatury z solidnymi zawiasami zastosowane w Transformerach pozostają tutaj bezkonkurencyjne.

Asus MeMO Pad Smart wyceniony został na 1299 zł, natomiast Folio Key to wydatek rzędu 339 zł. Nie jest to wygórowana cena, ale za podobne pieniądze można nabyć również wspomnianego wcześniej. MeMO Pad Smart broni się tym, że na starcie pracuje pod kontrolą Androida 4,1, którego Pad 300 dostał po pierwszej aktualizacji. Jeśli producent planuje wspierać oba urządzenia tak samo długo, to możemy założyć, że najnowszy tablet jest o jedną aktualizację do przodu.

Miron Nurski

komorkomania.pl


Dowiedz się więcej na temat: Asus MeMO Pad Smart | tablet | Android

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje