Podsłuchy w smartfonach coraz popularniejsze

Z analiz sklepu Spy-Shop.pl wynika, że zainteresowanie podsłuchami w smartfonach wzrosło w ostatnich trzech kwartałach aż o 54 procent. Do czego używamy oprogramowanie szpiegowskiego w telefonach?

Z raportu Spy-Shop.pl wynika, że podsłuchy telefonów komórkowych są obecnie najpopularniejszym rodzajem sprzętu szpiegowskiego. Dwóch na pięciu klientów (38,7 procent) szuka właśnie takich rozwiązań. W porównaniu z rokiem ubiegłym znacznie wzrosło zainteresowanie tym segmentem produktów. Zmieniły się natomiast sposoby jego wykorzystania. Teraz jest nie tylko wykorzystywany przez agencje ochroniarskie do zapewnienia bezpieczeństwa ważnym osobom (VIP-om), ale również pomaga chronić bezpieczeństwo np. dzieci czy osób starszych, a nawet służy do monitorowania pojazdów. Bardzo chętnie korzystają z niego również służby specjalne w celu zdobycia dowodów przestępstwa.

Reklama

Oprogramowanie oraz urządzenia wykorzystywane do przechwytywania informacji są coraz tańsze i łatwiejsze w obsłudze. Nie dziwi więc fakt, że Polacy coraz chętniej sięgają po taki sprzęt. Smartfon to idealnie narzędzie do namierzania osób i pojazdów. Sprawdzi się zwłaszcza w sytuacji, gdy nie możemy skontaktować się z dzieckiem lub starszą osobą, a mamy uzasadnione podejrzenie, że może coś im zagrażać. W przypadku, gdy zostanie pozostawiony w skradzionym samochodzie, jego właściciel będzie mógł na bieżąco odczytywać informacje o położeniu pojazdu.

Taki telefon mamy zawsze przy sobie, a możliwości sprzętowe, jakimi dysponuje są bardzo rozległe. Już sam odbiornik GPS, w jaki jest wyposażony każdy nowoczesny telefon, pozwala na bardzo dokładne określenie położenia osoby, która z niego korzysta. W razie trudności z namierzeniem satelitów GPS, możliwe jest też określenie przybliżonej lokalizacji za pomocą sieci komórkowej. Taki telefon jest również uniwersalnym narzędziem komunikacyjnym, gdyż może łączyć się nie tylko z sieciami GSM/UMTS, ale też z Wi-Fi. Dzięki temu możliwa jest, niczym nieskrępowana, wymiana danych na temat poczynań użytkownika, praktycznie w każdym miejscu na ziemi.

Dla każdego smartfonu

Oprogramowanie śledzące może działać praktycznie na każdym smartfonie. Z danych Spy-Shop.pl wynika, że najczęściej wykorzystywane jest na telefonach i tabletach z systemem Android. Jednak nie tylko. Przy pomocy oprogramowania SpyPhone możliwe jest monitorowanie również smartfonów działających na innych systemach operacyjnych. - Oprogramowanie SpyPhone jest w stanie monitorować telefony marki Nokia, które działają w oparciu o system Symbian OS. Możliwe jest również podsłuchiwanie telefonów z rodziny Apple iPhone oraz BlackBerry - mówi Maciej Nowaczewski ze Spy-Shop.pl

Czego można dowiedzieć się o właścicielu smartfonu?

Korzystając z oprogramowania szpiegującego można zdobyć praktycznie wszystkie informacje na temat sposobu użytkowania telefonu. Warto zaznaczyć, że takie rozwiązanie jest znacznie tańsze, niż usługi profesjonalnego detektywa. Program potrafi odczytać informacje o wykonywanych połączeniach i przesłać je w postaci raportu na wskazany adres e-mail. To jednak nie wszystko, możliwe jest też nagranie każdej rozmowy telefonicznej lub jej odsłuch "na żywo".  Nawet jeśli użytkownik w danym momencie nigdzie nie dzwoni, możemy sprawdzić co dzieje się wokół niego. Mikrofon smartfonu z powodzeniem przekaże wszystkie dźwięki z otoczenia.

W przypadku SMS-ów możliwe jest przechwytywanie wszystkich wiadomości, które odbiera i wysyła telefon. Jeszcze przydatniejsze jest jednak zdalne kopiowanie plików, w tym zdjęć z pamięci urządzenia. SpyPhone można obsługiwać również przy pomocy komend wydawanych SMS-em, co pozwala na bieżąco reagować na możliwe zagrożenia.

Oprogramowanie monitorujące nowoczesne telefony komórkowe jest praktycznie niewykrywalne i cieszy się coraz większą popularnością. Wraz ze wzrostem zainteresowania tego typu rozwiązaniami zmienia się również spektrum ich zastosowania. Coraz częściej są one wykorzystywane do zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom i bliskim osobom. Mogą również okazać się nieocenione w przypadku kradzieży telefonu i pomóc w szybkim złapaniu złodzieja.

INTERIA.PL/informacje prasowe
Dowiedz się więcej na temat: Smartfon | Android | szpiegowanie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy