Kupiłeś iPhone’a, Galaxy S4 lub HTC One? LG będzie cię przekonywać, że popełniłeś błąd

LG G2 to obecnie bez wątpienia jeden z najlepszych smartfonów na rynku. Jego producent znalazł dość oryginalny sposób na to, by przekonać o tym użytkowników konkurencyjnych urządzeń.

Za nową kampanią reklamową skierowaną do szwedzkich konsumentów stoi agencja M&C Saatchi, której nie sposób odmówić pomysłowości. Agencja przygotowała szereg spersonalizowanych banerów internetowych, które rozpoznają urządzenie, na którym są wyświetlane i trafiają bezpośrednio do jego użytkownika.

Reklama

Wszyscy wiemy, że jedną z największych wad smartfonów Samsunga jest przeładowana i dość topornie funkcjonująca nakładka. Istnieje więc prawdopodobieństwo, że mieszkańcy Szwecji korzystający z Galaxy S4 w trakcie przeglądania sieci natkną się na taki oto baner:

W przypadku iPhone’ów często za wadę uznawana jest obecność niewielkiego na tle konkurencji ekranu, którego przekątna to 4 cale. Również ten fakt postanowiło wykorzystać LG, które przygotowało dla fanów słuchawek Apple’a coś takiego:

Jeśli chodzi o HTC, to Koreańczycy uznali, że minusem modelu One jest bateria o niewielkiej pojemności.

Akcja może wydaje się śmieszna i pomysłowa, jednak wystarczy postawić się na miejscu konsumenta, który właśnie zakupił jeden z wymienionych wyżej telefonów i jest z niego bardzo zadowolony. Wtedy LG sugeruje mu, że dokonał kiepskiego wyboru. Czy ktoś taki rzuci w kąt swojego iPhone’a, S-czwórkę lub One’a i pobiegnie do sklepu po G2? Nie wydaje mi się. Prędzej na długo zniechęci się do LG.

Tego typu dogryzanie konkurentom może być skuteczne, jeśli reklamy porównawcze skierowane są do konsumentów, którzy nie dokonali jeszcze wyboru.

Miron Nurski

komórkomania.pl


Dowiedz się więcej na temat: LG G2 | Smartfon | Samsung Galaxy S4 | HTC One | iPhone 5S

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje