Huawei z Androidem i Windows Phone'em już w przyszłym kwartale

Huawei chyba znalazł nowy sposób na zainteresowanie użytkowników swoimi smartfonami. Firma wkrótce zaprezentuje urządzenie działające pod kontrolą dwóch systemów - Androida i Windows Phone'a.

Wierząc najnowszych doniesieniom przedstawicieli Huaweia, chińska firma już w drugim kwartale tego roku ma wprowadzić smartfona działającego zarówno pod kontrolą Androida, jak i Windows Phone'a. Telefon z dwoma systemami będzie dostępny na rynku amerykańskim, o czym poinformował Shao Yang, Chief Marketing Officer w firmie Huawei: "W porównaniu do Androida, Windows Phone jest dla nas mniej ważnym systemem, ale wciąż jest to jeden z rozważanych OS-ów. Z pewnością wprowadzimy w życie strategię wielu systemów, w tym Androida i Windowsa w jednym urządzeniu".  

Reklama

Urządzenia z dwoma systemami są rzadkością na rynku, więc Chińczycy upatrują w tym swoją szansę. Rozwiązanie z Androidem i Windows Phone'em ma pomóc w zainteresowaniu amerykańskich użytkowników smartfonami Huaweia. Firma jest bowiem obecnie trzecim producentem telefonów na świecie, ale wciąż nie może liczyć na dobre wyniki w Stanach.
 
Nie da się ukryć, że smartfon z WP i Androidem będzie dużą przysługą wyświadczoną Microsoftowi. Popularność mobilnych okienek nie jest największa i nie zanosi się, żeby w najbliższej przyszłości się to zmieniło. Oferowanie przez producentów urządzeń z dwoma systemami, może pomóc w zauważalnym zwiększeniu udziałów Windows Phone'a w rynku mobilnym. Zauważył to również Shao Yang: "Gdyby na telefonie był tylko Windows, użytkownicy nie mieliby łatwego wyboru. gdy jednak jest i Android, i Windows, mogą oni zmienić zdanie i łatwiej przekonać się do wyboru Windows Phone'a".  
 
Przeciwne jest oczywiście Google, które już wyrażało swoje niezadowolenie z pojawiania się tego typu konceptów. Nie ma się zresztą czemu dziwić, gdyż byłby to kolejny przypadek czerpania przez rywali zysków z zielonego robocika (MS zarabia na licencjach opłacanych przez producentów Androidów). Póki co nie wiadomo jednak jak gigant z Mountain View zareaguje na smartfony z dwoma konkurencyjnymi systemami.
 
Obecność Androida i Windows Phone'a może spodobać się osobom, którym zależy na działaniu czy UI systemu Microsoftu, a przy tym chcą mieć dostęp do ogromnej bazy aplikacji na OS Google. To coś w sam raz dla geeków. Ważne jest jednak, aby Huawei oferował możliwość szybkiego przełączania się między oboma platformami. W innym wypadku rozwiązanie to nie ma większego sensu.
 
Firma nie ogranicza się tylko do Androida i WP. Chińczycy rozważają także wiele innych opcji, w tym nowe systemy bazujące na jądrze linuxa. Nie od parady w końcu dołączali do Linux Foundation i Tizen Association czy zawiązywali współpracę z Mozilla przy tworzeniu telefonów z Firefox OS. Sam raczej nie skorzystałbym z tego typu telefonu, ale z pewnością będę wyczekiwał prezentacji nowych smartfonów Huaweia.

Mateusz Żołyniak

Komórkomania.pl

Dowiedz się więcej na temat: Huawei | Android | Windows Phone

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje