Chiński klon HTC One S

Piątek, 6 lipca 2012 (11:19)

Producenci smartfonów z Dalekiego Wschodu nie od dziś znani są z kopiowania pomysłów, funkcji, a nieraz nawet całych urządzeń bardziej znanych firm. Smartfonem, który zwrócił uwagę w ostatnim czasie jest niejaki Goophone X1, który do złudzenia przypomina HTC One S.

Zdjęcie

Goophone to kolejny przykład na to, że chińczycy znają się na kopiowaniu /materiały prasowe
Goophone to kolejny przykład na to, że chińczycy znają się na kopiowaniu
/materiały prasowe

Telefon chińskiej produkcji tak jak model HTC dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych - szarej i czarnej i posiada 7,8 mm grubości. Na pierwszy rzut oka ciężko znaleźć jakiekolwiek różnice między obydwoma smartfonami, gdyż nawet układ przycisków jest taki sam, jak zastosowany w One S. Ekran urządzenia posiada przekątną 4,3 cala i rozdzielczość qHD, Goophone X1 został też wyposażony w aparat 8 MPx. Dodatkowo smartfon ma 16 GB pamięci wewnętrznej i 1 GB RAM. Zasadniczą różnicą między obydwoma modelami jest zastosowany procesor - w przypadku Chińczyka jest to jednordzeniowy układ o taktowaniu 1 GHz. Goophone X1 pracuje pod kontrolą relatywnie czystego Androida 4.0 IceCream Sandwich, wzbogaconego o widżety producenta.

Reklama

Goophone X1 to nie pierwszy przypadek kopiowania pomysłów HTC przez innych producentów. Trzeba przyznać, że jest to wizualny klon HTC One S i nieobeznany nabywca może mieć problem z rozróżnieniem obydwu smartfonów.

Artykuł pochodzi z kategorii: Smartfony

Źródło informacji

android.com.pl
POLECANE zwiń