Prace nad technologią eSIM zostały wstrzymane

Technologia SIM jest z nami już od początku istnienia telefonów komórkowych. Jej naturalnym następcą wydaje się być eSIM, jednak na jej masowe wdrożenie będziemy musieli jeszcze poczekać.

Organizacja GSMA poinformowała, że wstrzymuje prace nad rozwojem eSIM, ze względu na dochodzenie prowadzone przez Departament Sprawiedliwości. Chodzi o zmowę pomiędzy największymi amerykańskimi operatorami, którzy mają celowo spowalniać rozwój technologii. Wprowadzenie eSIM to wszystkich telefonów i smartfonów sprawi bowiem, że użytkownicy nie będą przywiązani do jednej sieci, a przełączanie się na usługi konkurencji będzie dziecinnie proste. 

Czym jest w ogóle eSIM? To nic innego jak zastąpienie wymiennych kart SIM jedną, wbudowaną. W założeniu ten wynalazek miał ułatwić producentom projektowanie obudów, a użytkownikom pomóc rozwiązać problem gubiących się kart. 

Taka funkcja wcale nie oznacza przywiązania do jednego operatora - wbudowana karta mogłaby po odpowiedniej konfiguracji obsługiwać dowolnego dostawcę usług. To otworzyłoby także nowe możliwości producentom, którzy mogli by podpisywać porozumienia z operatorami dotyczące domyślnego skonfigurowania wbudowanej karty pod konkretną sieć. eSIM rozwiązuje także problem obsługi wielu kart - wirtualne profile pozwalają na swobodne przełączanie się pomiędzy różnymi kontami/numerami.

Reklama
INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: eSIM
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy