Oferta TP z pakietami n a obecni klienci TP

Pierwsze dni po wprowadzeniu pakietów n dla klientów Telekomunikacji Polskiej wywołały nie małe zamieszanie, szczególnie wśród obecnych klientów TP, którzy są związani umową z operatorem na poprzednich warunkach, na pakiety L lub M w TP.

W korespondencjach do redakcji satkurier.pl nie brakuje zapytań od klientów oferty telewizyjnej TP, co w zasadzie dzieje się obecnie z ich platformą.Czy Telekomunikacja Polska umożliwia migrację? Czy można jeszcze nabyć "stare" pakiety TP?

Reklama

Z dotychczasowej oferty telewizyjnej Telekomunikacji Polskiej pozostaje wyłącznie pakiet podstawowy. W przypadku wersji satelitarnej, obok kanałów ogólnodostępnych (FTA) znaleźć w nim można następujące stacje: TVP1, TVP2, TVN, TVN 7, Religia.tv, TVP INFO Warszawa, Orange sport info, MTV Polska, National Geographic Channel, TVP Seriale, TVP Historia, Nickelodeon, TVN CNBC, TVN Turbo, TVN Meteo, TVN Style, TVN 24 i TVN HD.

Pakiet podstawowy od TP można zamówić wyłącznie wraz z usługą dostępu do Internetu (Neostradą). Dostępne są prędkości łącz od 512 kbit/s do 20 Mbit/s. Ceny abonamentu miesięcznego połączonej usługi wynoszą od 59,99 zł/m-c do 79,99 zł/m-c.

Dotychczasowe pakiet M i L znikają. Powyżej pakietu podstawowego można zakupić nowy pakiet Witaj HD w cenie 24 zł/m-c, niezależnie od wybranej prędkości łącza Internetowego (sumuje się z kosztem Neostrady i pakietu podstawowego). Szczegóły na temat tej oferty można znaleźć w newsie: Witaj HD - nowy pakiet od n w ofercie TP.

Jeśli ta opcja nas nie zadowala - możliwy jest zakup jednego z pakietów telewizji n: Świat HD, Film HD lub Full HD. Cena miesięcznego abonamentu jest zależna od łącza, od 112,99 zł za Świat HD przy łączach 512 kbit/s lub 1 Mbit/s do 190,99 zł przy opcji Full HD z łączem 20 Mbit/s. Szczegóły cenowe tych ofert można znaleźć w newsie Pakiety telewizji n w TP od 9 czerwca. Dla zainteresowanych są także oferty tzw. Triple Play - z telefonią internetową.

Sytuacja obecnych abonentów

Zgodnie ze słowami rzecznika Grupy TP, nie ma możliwości migracji z pakietów TP do oferty n przed zakończeniem umowy, niezależnie jakie informacje pojawiają się na infolinii (w pierwszych dniach możliwe było drobne zamieszanie). Pakiety n można zamówić, gdy zostało nie więcej niż 90 dni do końca umowy, ale mimo wszystko oferta n zostanie aktywowana dopiero po zakończeniu umowy.

Jeśli ktoś mimo wszystko chciałby zakupić ofertę n, nie rezygnując z pakietów TP - jest to na chwilę obecną także niemożliwe. Byłoby to wprawdzie swego rodzaju absurdem, ponieważ częściowo stara i nowa oferta pokrywają się, co oznaczałoby poniekąd podwójną płatność za część serwisów. Mimo wszystko nieliczni klienci są zainteresowani taką opcją, ale możliwości zakupu w tym momencie brak.

Dotychczasowe pakiety M i L przestały istnieć - osoby zainteresowane przedłużeniem umowy na starych warunkach z dotychczasowymi opcjami - nie mają już takiej możliwości. Nadal można natomiast podpisać aneks do umowy na pakiet podstawowy, zwiększając ilość kanałów o 11 (w ofercie IPTV o 10, bez TVN HD). Skutkuje to przedłużeniem umowy z operatorem.

Bez zmian pozostaje dostępność usług Video on Demand (ponad 2000 pozycji) oraz catch-up tv (do 7 dni dla kanałów: TVP1, TVP2, TVN, TVN Turbo i TVN Style). Klienci TP nadal mogą skorzystać z tych opcji dodatkowych.

Na bazie umowy z Grupą ITI w zamian za oferowanie przez Telekomunikację Polską pakietów telewizji n (Grupa ITI staje się głównym dostawcą kontentu telewizyjnego dla TP), w punktach n będzie można docelowo przy podpisywaniu umowy nabyć usługę szybkiego Internetu mobilnego Orange Free (z pakietami danych nawet do 20 GB miesięcznie), a nieco później także Neostradę. Trwają prace nad wdrażaniem ofert.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje