LG Swift 7 - dobry start

Wraz z systemem Windows Phone 7 na rynku zadebiutowało kilka smartfonów. Przetestowaliśmy jeden z nich - LG Swift 7. Jaka jest nasza ocena?

Telefony, które jako pierwsze korzystają z nowego systemu operacyjnego nie mają łatwo. Z jednej strony oczekujemy od nich bardzo dużo, wiadomo jednak, że nie będą one pozbawione wad "wieku dziecięcego". Dlatego rozpoczynając testy LG Swift 7, byliśmy trochę sceptyczni.

Pierwsze wrażenie

Wspomnijmy jeszcze na początku, że sam test systemu mobilnego Windows Phone 7 można znaleźć w materiale "Windows Phone 7 - mobilny Windows". W tym teście natomiast skupiamy się wyłącznie na samym telefonie LG Swift 7.

Pierwsze wrażenie po zobaczeniu LG Swift 7 jest naprawdę pozytywne, telefon co prawda jest ciężki, ważąc prawie 160 g, ale dzięki temu sprawia wrażenie solidnego. Zresztą, tak właśnie jest - plastikowa konstrukcja wzmacniana aluminium powinna przetrwać nawet upadek niedużej wysokości. Przyciski ograniczono do minimum. Jak każdy telefon z Windows Phone 7, także LG Swift 7 ma trzy przyciski - przycisk cofnięcia o jedną planszę, przycisk menu głównego (ikonka Google) oraz przycisk wyszukiwarki. Do tego dochodzi jeszcze spust migawki oraz zwiększanie/zmniejszanie poziomu głośności. Telefon ma wymiary 60 na 125 na 11 mm.

Reklama

Wyświetlacz w tym modelu obsługuje 16 mln kolorów i wyświetla 800 na 480 pikseli. Przekątna wyświetlacza wynosi 3,8 cala. Jest to wyświetlacz LCD, zatem możemy mówić o kroku w tył w stosunku do ekranów AMOLED czy Retina. To nawet zabawne, ponieważ LG produkuje ekrany Retina dla Apple. Dlaczego zatem nie wykorzystać ich dla swoich aparatów? Reszta specyfikacji to standard - Bluetooth 2.1 (zatem nie 3.0), mini-USB, WiFi, wyjście słuchawkowe Zakresy częstotliwości pracy to 1800, 1900, 850, 900, HSDPA, UMTS, WCDMA 2100. Pamięć wbudowana wynosi 16 GB. Nie ma slotu na karty microSD, co wiąże się z ograniczeniami systemowymi WP7.

Procesor Qualcomm Snapdragon QSD8650 1 GHz i pamięć 512 MB RAM gwarantują szybką pracę systemu, nie ma mowy o jakichkolwiek problemach.Telefony LG Swift 7 umożliwiają też nagrywanie i odtwarzanie wideo w formacie 16:9, w 720p. Dodatkowo LG Swift 7 wyposażony jest w aparat fotograficzny z matrycą 5 megapikseli. Aparat nie wybija się ponad inne tego typu urządzenia o podobnej rozdzielczości. Potężny flesz z jednej strony gwarantuje dobre zdjęcia przy słabym oświetleniu, z drugiej jednak skutecznie psuje fotografie wykonane z bliska z fleszem . Standardowo - najlepsze zdjęcia wychodzą za dnia.

Dodatki made by LG

LG Swift 7 ma kilka aplikacji stworzonych przez Koreańczyków specjalnie na potrzeby tego modelu. Pierwszą jest funkcja Play To pozwala użytkownikom bezprzewodowe wysyłanie plików multimedialnych, zdjęć, filmów, wideo lub muzyki do innych urządzeń cyfrowych. Działa bardzo sprawnie i jest prosta w obsłudze. Niejaki ScanSearch to aplikacja należąca do kategorii Augmented Reality. Dzięki skanowaniu, telefon wyświetlając realny obraz, przedstawia w czasie rzeczywistym informacje odnośnie pobliskiej restauracji, aktualnej pogody lub okolicznych sklepów, jak również do usług rozrywkowych i bankowych. Wygląda to trochę jak sonar, gdzie zamiast łodzi mamy interesujące nas punkty. Ciekawe, za kilka miesięcy takie aplikacje mogą zrobić furorę.

Do tego dochodzi jeszcze funkcja Voice-to-Text, która przekształca ludzki głos na tekst i umożliwia komunikację bez konieczności ręcznego wpisywania liter. Niestety, to rozwiązanie nie rozpoznaje polskiej mowy. Aplikacje tworzone z myślą o LG można pobrać z platformy Marketplace.

Bateria

Tak naprawdę największym ograniczeniem LG Swift 7 jest bateria, która wymaga ładowania co 12 godzin! To powrót do czasów pierwszego iPhone'a. Możliwe, że na rynku pojawią się modele z większą baterią, ale na dzień dzisiejszy, przy intensywnym korzystaniu z telefonu, bateria padnie nam nawet po kilku godzinach. Telefon można ładować także poprzez port USB.

Podsumowanie

LG, które ostatnio nie jest kojarzone z potentatem telefonów (co nie jest prawdą - jest to trzeci największy producent komórek na świecie) dostarczyło nam naprawdę solidny smartfon, który godnie reprezentuje system Windows Phone 7. Tak naprawdę jedyną Piętą Achillesową jest wspomniana bateria. Ale to można zmienić w następnym modelu.

PLUSY

+ implementacja WP7,

+ solidne wykonanie.

MINUSY

- słaba bateria,

- ograniczenia takie jak brak slotu microSD.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: telefony | telefon | Windows Phone | Windows
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy