Huawei wraca na listę SD Association i Wi-Fi Alliance. Na tym nie koniec

Chiński producent powrócił na listę współpracujących przedsiębiorstw z dwoma instytucjami przyznającymi standardy Wi-Fi i kart microSD. Dodatkowo chińska firma potwierdziła oficjalnie, że pracuje nad systemem operacyjnym dla smartfonów, który ma być alternatywą dla Androida.

Ostatnie dane wskazywały na to, że Huawei został usunięty z listy firm współpracujących z SD Association - co miało spowodować, iż smartfony producenta nie będą mogły korzystać z kart pamięci SD. Okazuje się, że sprawa wygląda inaczej, a sam Huawei ponownie pojawił się na liście. Dlaczego? Huawei zdradza, iż nigdy tak naprawdę nie zniknęła ze wspomnianego zestawienia, które zostało tylko na moment omyłkowo zmodyfikowane.

Także organizacja Wi-Fi Alliance przywróciła Huawei na swoją listę. Szczegóły dotyczące całego tego zamieszania nie są znane, a sama organizacja także nie zdecydowała się udostępnić swojego własnego, oficjalnego oświadczenia.

Reklama

Powrót na obie listy to bardzo dobry znak dla Chińczyków. Może okazać się bowiem, że straty spowodowane przez wojnę handlową z USA nie będą tak duże, jak spodziewano się tego na początku. 

Ark OS - nowy system

Huawei dodatkowo potwierdził, że pracuje nad swoim autorskim systemem operacyjnym - Ark OS. Pierwsze smartfony wykorzystujące Ark O OS zadebiutują w tym roku w Chinach, a w 2020 roku w Europie.

Android Q jednak dla Huaweia 

Huawei Mate 20 Pro powrócił na listę urządzeń, które mogą dostać Androida Q (najnowsza wersja Androida) - oznacza to, że Google i Huawei mogły znaleźć sposób, aby obejść obostrzenia nałożone przez amerykańską administrację, przynajmniej jeśli chodzi o telefony dostępne już na rynku.

Huawei kontra USA

Huawei złożył wniosek o wydanie orzeczenia w trybie doraźnym w ramach procesu kwestionowania konstytucyjności Sekcji 889 Ustawy o ochronie narodowej z 2019r. (2019 NDAA). Wezwał także rząd USA do wstrzymania kampanii przeciwko Huawei sankcjonowanej przez państwo, ponieważ nie prowadzi ona do zwiększenia poziomu bezpieczeństwa cybernetycznego.

Firma uważa, że jego problemy w USA nie pomogą zwiększyć bezpieczeństwa sieci. Oczekuje, że USA przyjmie właściwe podejście i zaadaptuje uczciwe i skuteczne środki w celu zwiększenia bezpieczeństwa cybernetycznego dla wszystkich, jeśli to rzeczywiście ono jest prawdziwym celem amerykańskiego rządu.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Huawei
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy