Android.com.pl: Największe porażki rynku mobile 2015 roku

Serwis Android.com.pl przygotował zestawienie, ich zdaniem, największych tegorocznych porażek na rynku mobilnych. Postanowiliśmy je opublikować. Zgadzacie się z zawartymi w nim tezami? (zaprezentowane opinie redakcji Android.com.pl nie reprezentują opinii redakcji Mobtech Interia.pl).


Snapdragony uważane były jeszcze rok temu za najlepsze układy, które można spotkać w mobilnych urządzeniach. MediaTek kojarzył się z tanimi chińskimi smartfonami i tabletami, a Exynos po prostu był. Jednak ten rok okazał się klęską dla Qualcomma. Model Snapdragon 810 okazał się "strasznym grzejnikiem", co negatywnie wpłynęło na wydajność i opinię modeli, które korzystają z tego układu. Firma teoretycznie co chwilę mówiła, że problem już nieistnieje, ale nawet najnowsze smartfony z Xperią Z5 Premium wciąż się grzeją. Ja wolałbym wybrać urządzenie z teoretycznie słabszym Snapdragonem 808 niż topowy model Qualcomma.

Reklama

Kolejną porażką tego roku jest HTC. Mimo że teraz firma notuje zyski to patrząc na wszelkie urządzenia zaprezentowane przez ostatnie 12 miesięcy można odnieść wrażenie, że wszystko został stworzone na jedno kopyto jakim jest nieudany flagowy smartfon. One M9 miał być rewolucyjny. Okazał się drobną ewolucją, która robiła przeciętne zdjęcia, nie oferowała tak naprawdę nic nowego w stosunku do poprzednika, a na deser posiadała Snapdragona 810, który w tym smartfonie musiał mieć obniżone taktowanie, żeby dało się normalnie korzystać z urządzenia. Inne smartfony? Wszystko kręci się wokół flagowego modelu, który ma złą opinię, więc jak mogło się to udać? Wymieńcie jedno dobre urządzenie z niższej półki, które naprawdę jest godne polecenia. One A9? Tak, to wyjątek.

Następnie na liście jest Sony. Półroczna ważność topowych modeli to standard dla Japończyków, który w tym roku niejako został ukryty dopiskiem "plus", ale nie na wszystkich rynkach. Do tego dochodzi Snapdragon 810 - po  wszystkich tegorocznych testach smartfonów (i tabletu) od Sony z tym układem autor tego zestawienia może śmiało stwierdzić, że Japończycy najgorzej sobie poradzili z przegrzewającym się procesorem. Do tego niedawno zaprezentowana seria Xperia Z5 z - teoretycznie - rewolucyjnym aparatem. Tak, autofokus potrafi być szybki, ale jakość zdjęć dalej jest słaba w porównaniu do chociażby LG G4 czy Samsunga Galaxy S6.

Samsung. Co prawda nie mogę powiedzieć, że ten rok był tragiczny dla tej firmy, gdyż kilka mądrych posunięć się znajdzie - chociażby usunięcie odmian flagowców w wersji Mini. Seria Galaxy A okazała się sukcesem na arenie międzynarodowej, a sam flagowy model Galaxy S6 z Exynosem na pokładzie jest bardzo wydajnym urządzeniem. Jednak ile to było afer związanych z tym, że Koreańczycy zabrali kartę pamięci i wymienny akumulator? Oczywiście nie zapowiada się, że Galaxy S7 naprawi te problemy.

Warto jeszcze wspomnieć chociażby o klapie, jaką była premiera OnePlus 2, pomimo świetnego pierwowzoru, a także o problemach firmy z kablami. O co dokładnie chodzi? Szczegóły w tym materiale. 

Łukasz Pająk

Źródło informacji

android.com.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy