Nowość w aplikacji PKO BP. Niezwykle przydatna opcja, warto o niej wiedzieć

PKO BP wciąż rozwija swoją aplikację mobilną IKO. Bankowość elektroniczna największego banku w Polsce umożliwia między innymi zapłatę poprzez BLIK, popularne obecnie płatności odroczone, różne opcje zakupów oraz inne rozmaite usługi. Wśród nich znalazła się teraz bardzo przydatna nowość, która spodoba się przede wszystkim kierowcom. Podobne rozwiązania można znaleźć także w różnych pozostałych bankach oraz innych aplikacjach.

PKO BP wciąż rozwija swoją aplikację mobilną IKO. Bankowość elektroniczna największego banku w Polsce umożliwia między innymi zapłatę poprzez BLIK, popularne obecnie płatności odroczone, różne opcje zakupów oraz inne rozmaite usługi. Wśród nich znalazła się teraz bardzo przydatna nowość, która spodoba się przede wszystkim kierowcom. Podobne rozwiązania można znaleźć także w różnych pozostałych bankach oraz innych aplikacjach.
Nowość w aplikacji mobilnej PKO Banku Polskiego spodoba się szczególnie kierowcom /PKO BP /materiały prasowe

Do aplikacji IKO trafiło udogodnienie dla kierowców. Jest ono szczególnie interesujące, ponieważ brak widocznych oznaczeń stref parkowania, związane z nimi ograniczenia czasowe oraz zawiłe zasady korzystania z parkomatów mogą wprowadzać niezłe zamieszanie. Teraz jednak dla swoich klientów bank PKO przygotował w tym względnie spore ułatwienie. Apka podpowie, w jakiej strefie znajduje się kierowca.

Komunikat PKO BP

PKO BP ogłosił, że aplikacja IKO została rozbudowana o kolejną funkcję. Tym razem chodzi o usługę, która poinformuje użytkowników, w jakiej strefie parkowania się znajdują oraz jeszcze bardziej ułatwi tym samym regulowanie opłat za parking. Dzięki aktualizacji nie tylko można więc szybko zorientować się co do strefy, ale i przyspieszyć transakcje związane z postojem.

Reklama

- Automatyczne podpowiadanie strefy parkowania wykorzystuje lokalizację GPS. Gdy użytkownik IKO wejdzie na ekran główny opłat parkingowych, zobaczy automatycznie uzupełnione miasto, w którym się znajduje oraz najbliższą strefę parkowania. Dodatkowo w aplikacji wyświetli się komunikat z prośbą o potwierdzenie, czy zaproponowana strefa jest właściwa - informuje bank.

Wygodniejsze parkowanie, ale nie wszędzie

PKO Bank Polski usługę tę realizuje we współpracy z moBILET. Aby zyskać dostęp do nowej funkcji, trzeba mieć najnowszą wersję aplikacji IKO - oznaczoną jako 3.147. Są też jednak pewne inne ograniczenia. W pierwszym etapie rozwoju opcji jest ona bowiem dostępna tylko w 10 miastach: Cieszynie, Gorzowie Wlkp., Kaliszu, Krakowie, Opolu, Piasecznie, Poznaniu, Świnoujściu, Ząbkach oraz Zielonej Górze.

To ma się jednak wkrótce zmienić - PKO BP zapowiada, że usługa będzie rozszerzana o kolejne punkty na mapie.

- W kolejnych miesiącach firma moBILET ma sukcesywnie udostępnić podpowiadanie stref parkowania we wszystkich miastach, które obsługuje - wtedy ta funkcja w IKO zostanie także udostępniona dla kolejnych miejscowości - zapewnia instytucja.

Kliknij i gotowe

Jeśli użytkownik parkuje w miejscu, którego apka jeszcze nie obsługuje, to może wybrać strefę samodzielnie, jak dotychczas. Aplikacja poinformuje kierowcę o tym, że funkcja podpowiedzi strefy nie jest na tę chwilę w danym punkcie dostępna. Odpowiedni komunikat wyświetli się także wtedy, gdy okaże się, że IKO nie ma dostępu do lokalizacji GPS - wyskoczy informacja zachęcająca do włączenia opcji.

Jakie inne korzyści dla kierowców płyną z korzystania z aplikacji IKO? Można za jej pośrednictwem szybko zapłacić za parkowanie. Wystarczy dodać użytkowane samochody (do apki nie zostaje przypisany jeden numer rejestracyjny, można wybierać z różnych pojazdów) i uniknąć zbędnych opłat, noszenia gotówki oraz szukania parkomatów, co może być szczególnie uciążliwe przy złych warunkach atmosferycznych. Wystarczy wybrać "Opłaty parkingowe".

Pełna lista miast, w których działa funkcja płacenia za parking z IKO i moBILET oraz regulamin poprawnego korzystania z usługi znajduje się na stronie aplikacji bankowej.

Co zamiast IKO? Aplikacje do parkowania

Dla osób, które nie są klientami wspomnianego banku, również istnieją sposoby szybszego płacenia za parking dzięki aplikacjom mobilinym. Wśród innych banków, które oferują podobne rozwiązania są m.in. Alior Bank, Bank Millennium, ING, mBank czy Santander. Poza wbudowanymi w bankowość elektroniczną opcjami płatnościami za parkowanie istnieją dedykowane temu aplikacje, z których może korzystać każdy, nie tylko klienci danej instytucji.

Na szczególną uwagę zasługują między innymi SkyCash i mobiParking. Obie te aplikacje są dość rozbudowane i ułatwiają szybkie regulowanie płatności za postój. SkyCash pozwala na korzystanie z funkcji start/stop, parkowania na czas i parkowania na określoną kwotę. Można tu także dokonywać opłat za inne usługi. mobiParking to natomiast apka, która dobrze sprawdzi się szczególnie dla flot pojazdów, bo ułatwia rozliczanie parkowania aut służbowych.

Poza tym warto sprawdzić apkę moBILET, która jest połączeniem programu do miejsc parkingowych, biletów komunikacji miejskiej oraz biletów kolejowych. Ta usługa działa w ponad 100 miejscowościach na terenie całej Polski i obsługuje m.in. płatności BLIK. 

To oczywiście nie wszystkie aplikacje do parkowania, jakie funkcjonują na polskim rynku, ale wspomniane przykłady pokazują, że nawet nie będąc klientem PKO BP, można korzystać z proponowanej przez bank opcji - wystarczy skorzystać z którejś ze wspomnianych alternatyw.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy