Zdrowo albo legalnie?

Zgodnie z prawem obowiązującym w Polsce (i nie tylko w Polsce) - kierowcy podczas jazdy samochodem chcąc rozmawiać przez telefon komórkowy powinni używać tzw. zestawów "głośnomówiących"

Zgodnie z prawem obowiązującym w Polsce (i nie tylko w Polsce)  - kierowcy podczas jazdy samochodem chcąc rozmawiać przez telefon komórkowy powinni używać tzw. zestawów "głośnomówiących"

Tymczasem, w raporcie ogłoszonym przez brytyjskie Stowarzyszenie Konsumentów stwierdzono, że

że dwa spośród trzech przetestowanych urządzeń tego typu działają jak antena, która ściąga promieniowanie, zwiększając jego poziom trzykrotnie. Jest to tym bardziej istotne, że z "puszki Faradaya" jaką jest samochód promieniowanie to ma dosyć trudne ujście. Z przeprowadzonych badań nie wynika jednak, czy ten rodzaj promieniowania jest szkodliwy dla zdrowia. Pikanterii sprawie dodaje fakt, że wprowadzając pierwsze urządzenia "głośnomówiące" twierdzono, że zmniejszy to niebezpieczeństwo wynikające z trzymania telefonu komórkowego bezpośrednio przy głowie. Opinia głosi bowiem, że posługiwanie się telefonami komórkowymi ma związek z niektórymi chorobami, jak guzy mózgu, ale opinia lekarzy nie jest w tej sprawie zgodna.

Reklama



Mimo wszystko należy się zastanowić czy ta informacja ma na celu dobro konsumentów, czy jest jedynie elementem walki konkurencyjnej, jak niedawno w przypadku badań o szkodliwości margaryny i masła

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy