Liga Polskich Rodzin: Nie sprzedawać TP SA!

Liga Polskich Rodzin uznała za "szokujące"sprzedaż przez ministerstwo skarbu kolejnej puli akcji Telekomunikacji Polskiej francuskiemu inwestorowi oraz komentarz minister Aldony Kameli-Sowińskiej dotyczący tej transakcji.

Liga Polskich Rodzin uznała za "szokujące"sprzedaż przez ministerstwo skarbu kolejnej puli akcji  Telekomunikacji Polskiej francuskiemu inwestorowi oraz komentarz minister Aldony Kameli-Sowińskiej dotyczący tej transakcji.

- Pani minister stwierdziła, że jest to najszczęśliwszy dzień jej życia, gdy polska państwowa spółka uzyskuje wreszcie strategicznego inwestora, który przejmuje na własność tę spółkę. To znaczy, że polska minister skarbu cieszy się z tego, że własność polska staje własnością francuską - mówił w czwartek dziennikarzom rzecznik Ligi Antoni Macierewicz.

W środę resort skarbu sprzedał konsorcjum France Telecom i Kulczyk Holding 12,5 proc. akcji TP SA za równowartość 3,5 mld zł. W zeszłym roku France Telecom kupił 25 proc., a Kulczyk Holding 10 proc. akcji TP SA.

Reklama

- My lubimy Francję, wszyscy jesteśmy pod urokiem Francji, ale obowiązkiem polskiego ministra jest dbanie o polski kapitał i o polską własność, a nie o francuską - powiedział Macierewicz. - Nie możemy się zgodzić na to, aby w ten sposób pojmować słowo prywatyzacja, dlatego że to nie tylko szkodzi polskim interesom, ale także wykrzywia w ogóle sens słowa "prywatny". Okazuje się, że słowo "prywatny" to znaczy cudzy - nie polski - uważa rzecznik Ligi.

Macierewicz zapowiedział, że w tej sprawie przedstawiciele Ligi złożą interpelację i będą "nękali" premiera, a w przyszłym parlamencie zamierzają złożyć wniosek o pociągnięcia minister skarbu do odpowiedzialności konstytucyjnej. Według LPR, odpowiedzialność za działania prywatyzacyjne nie

spoczywa tylko na rządzie. - To nie dzieje się bez zgody SLD. Nie ma wątpliwości, że to jest pewna wspólna linia wyprzedaży majątku narodowego - mówił Macierewicz.

Dodał, że Liga nie może się też zgodzić na propozycje, aby w ramach cięć budżetowych zlikwidowano możliwość wspólnego opodatkowania się małżonków. - Zwracamy uwagę, że to jest jedna z ostatnich zdobyczy prorodzinnego sytemu podatkowego w Polsce. To jest sprawa dla tysięcy rodzin w Polsce najważniejsza - oświadczył Macierewicz.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: MSP | skarbu | minister | LPR | liga | Orange Polska S.A.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy