[IDEA] Nowe gry WAP-owe

WAP-wy serwis sieci Idea (wap.idea.pl) wzbogacił się o dwie nowe gry on-line: Poker a'la carte oraz Słowa i słówka.

Pierwsza gra jest odmianą pasjansa i polega na zbieraniu układów pokerowych - rozwija umiejętność przewidywania. Gracz otrzymuje cztery karty zakryte, stanowiące otwarcie osobnych kolumn. Karty te stanowią dla gracza "dodatkową szansę" i zostaną odkryte po ułożeniu wszystkich kolumn. Zadaniem gracza jest ułożenie w każdej kolumnie układu pokerowego np. 1 pary, trójki, karety itp.. Im wyższy układ pokerowy uda mu się ułożyć w danej kolumnie tym większą ilość punktów uzyska.

Reklama

W trakcie rozgrywki, gracz dobiera po jednej karcie, którą dokłada do wybranej przez siebie kolumny tak, aby karty były dokładane do kolumn równomiernie. Po otrzymaniu zakrytych kart gracz dobiera karty odkryte i umieszcza je w kolumnach, w każdej po jednej karcie odkrytej. Gdy we wszystkich kolumnach znajduje się już jedna odkryta karta, dokłada do niej drugą i tak dalej.

Po ułożeniu przez gracza pięciu kart odkrytych w każdej kolumnie, odsłaniane są karty zakryte i następuje zliczenie punktów. Do punktacji wchodzi najwyższy uzyskany układ w danej kolumnie.

Gra Słowa i Słówka jest grą logiczna polegającą na układaniu wyrazów z liter otrzymywanych za pośrednictwem interfejsu WAP. Zasada rozgrywki jest prosta. Z dziewięciu wylosowanych przez komputer liter należy ułożyć możliwie najdłuższy rzeczownik w pierwszym przypadku liczby pojedynczej w języku polskim. Ze słownika losowane jest słowo 9-cio literowe, po czym, przestawia się w nim literki, a następnie wysyła do Gracza, który jako odpowiedź ma podać ciąg cyfr odpowiadających literkom. Za ułożenie słowa otrzymuje punkty, tyle, ile liter liczy ułożony poprawnie wyraz. Na podanie odpowiedzi jest 60 sekund, potem można spróbować z innym zestawem liter. Gra za pomocą WAP odbywa się poprzez wybieranie odpowiednich opcji pojawiających się na ekranie.

www.idea.pl

Dowiedz się więcej na temat: karty | idea

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje