Ericsson: II kwartał lepszy

Firma Ericsson opublikowała raport dot. wyników finansowych w II kwartale roku finansowego 2001, który w stosunku do I kwartału charakteryzował się wyraźnym wzrostem w sprzedaży systemów mobilnych oraz bardziej dynamicznym przepływem środków finansowych.

Wyniki finansowe Ericssona w II kwartale 2001 - podstawowe dane:

Reklama

* wzrost sprzedaży systemów mobilnych o 9 proc., spowodowany głównie 29. proc. wzrostem na rynku GSM;

* straty w telefonach komórkowych zredukowane do -4,6 mld SEK, w porównaniu z -5,7 mld SEK w pierwszym kwartale 2001 roku;

* dochód przed opodatkowaniem -5,3 mld SEK przed wydatkami restrukturyzacyjnymi;

* program oszczędnościowy oraz program "Back to Profit" wdrożony w celu poprawy zyskowności.

Powyższe wyniki oraz analiza rynku skłaniają zarząd Erocssona do ogłoszenia nast. prognozy: w związku z osłabieniem rynku spodziewamy się umiarkowanego wzrostu na rynku systemów mobilnych podczas całego roku 2001. Sprzedaż systemów będzie wzrastała co najmniej w tempie wzrostu na rynku.

W komentarzu do ogłoszonych wyników finansowych prezes polskiego oddziału Ericssona - Michael Rasmussen - powiedział m.in.: Z wielką przyjemnością mogę ogłosić, że włożyliśmy dużo starań i osiągnęliśmy w Polsce nasze cele dotyczące sprzedaży. W porównaniu do pierwszego półrocza roku ubiegłego Ericsson Sp. z o.o. odnotował wzrost sprzedaży o 19 proc.

Wiecej informacji o raporcie na stronach: www.ericsson.com

Dowiedz się więcej na temat: Ericsson Sp. z o.o. | wyniki finansowe | SEK

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje