Apple inwestuje w biodegradowalne opakowania

Opakowania najnowszych produktów Apple są biodegradowalne. Już po kilku minutach w ciepłej wodzie rozpadają się na mokrą papkę.

Choć Apple chwali się poszanowaniem dla środowiska i wykorzystaniem energii słonecznej, z drugiej strony firma nie występuje już o przyznanie międzynarodowych certyfikatów. Baterie przyklejane na stałe do obudów oraz stosowanie własnych standardów śrub powodują, że ich najnowsze urządzenia praktycznie nie nadają się do recyclingu. Nie to co opakowania, które teraz są biodegradowalne.

Pewna część opakowań na słuchawki dodawanych do piątej generacji iPodów Touch i siódmej generacji iPodów Nano rozpada się pod wpływem ciepłej wody. Po wrzuceniu opakowania do ciepłej wody, już po kilku chwilach materiał staje się plastyczny a po kilku minutach rozpada się na mokrą maź.

Na stronie Apple można dowiedzieć się, że w opakowaniach stosowany jest materiał wytwarzany z tapioki, tego samego składnika, jakim zagęszcza się czasem sosy. W tym jednak wypadku chodzi o polimerową żywicę wytwarzaną z tapioki, podobną w wyglądzie do plastiku, która, bez ingerencji człowieka, zacznie rozpadać się po około roku.

Reklama

Może w przyszłości więcej opakowań będzie tego typu. Miejmy nadzieję, że nie zamokną w drodze z Chin.

Źródło informacji

gizmodo.pl
Dowiedz się więcej na temat: Apple | ekologia | tablet | Smartfon
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy